5 skrytých funkcí v iOS, které možná neznáte!

Chcete vědět, jak využít svůj iPhone naplno? Nebo vás zajímá, co všechno umí iOS a jak si s ním snadno poradit? V tom případě neváhejte a čtěte dál! V tomto článku se zaměříme na 5 skrytých funkcí v iOS, které možná neznáte.

 

 

 

Skryté klávesové zkratky

Každý má rád zkratky, které ušetří čas a usnadní práci. V iOS jsou dostupné skryté klávesové zkratky, které mohou zrychlit psaní a usnadnit navigaci. Například při psaní textu přidržte mezerník, čímž se vám zobrazí ukazatel, pomocí kterého se můžete snadno pohybovat v textu a případně opravit chyby.

Přehled aplikací, které vás sledují

Zajímá vás, které aplikace sledují vaši polohu, historii hovorů nebo mají přístup k fotoaparátu? V iOS najdete seznam aplikací, které vás sledují, a můžete některé z těchto funkcí jednoduše vypnout. Stačí jít do nastavení, vybrat sekci Soukromí a zde zvolit možnost Poloha. Zde uvidíte seznam aplikací, které vás sledují, a můžete jednoduše vypnout jejich přístup k některým citlivým informacím.

 

Siri, co je to za písničku?

Pomocí Siri na svém iPhonu můžete snadno zjistit název skladby, kterou právě posloucháte. Stačí aktivovat digitálního asistenta a zeptat se ho "Siri, what's the name of this song?". Nechte Siri chvíli poslouchat a ona vám rychle poskytne potřebné informace o hrající skladbě.

 

Rychlé zpřístupnění skrytých funkcí

V iOS jsou skryté funkce, které jsou k dispozici pouze po několika klepnutích. Například můžete rychle vypnout Wi-Fi nebo Bluetooth, aktivovat režim pro uspání obrazovky, přepnout do režimu Noc a další. Stačí podržet na displeji určitou ikonu, například ikonu Wi-Fi, a objeví se menu s rychlými funkcemi.

Hlasový překlad

S novými verzemi iOS se dostává do vašeho iPhone i nová funkce, kterou můžete využít při cestování nebo komunikaci s lidmi, kteří nemluví vaším jazykem. Jedná se o funkci Hlasový překlad, kterou můžete aktivovat přes aplikaci Překladač. Stačí vybrat jazyk, který chcete přeložit.